Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

V pátek a v sobotu (14. 12. a 15. 12.)

bude

Setkání mladších ministrantů

Sraz v pátek v 18 .30 v kostele sv. Vojtěcha, ukočení v sobotu kolem 17.00. S sebou příspěvek 200Kč, sportovní věci do tělocvičny a spacák.

Brigády na faře a v kostele sv. Vojtěcha

Srdečně zveme k pracovní brigádě v sobotu 22. 12. Možnost mše sv. v 7.00, snídaně, pracovní činnost od 9 hodin, ukončení tentokrát obědem. Uvítáme Vaši pomoc při dalších celodenních birgádách, práce je opravdu jako na kostele.

Termíny 26. 1., 23. 2., 23. 3., 13. 4. a 25. 5. Děkujeme.

Schola gregoriánského chorálu pod vedením V. Kubánka

začala nacvičovat tak, aby mohl zaznít chorální doprovod při mši sv. o 3. neděli adventní 16. 12. Zkoušky jsou vždy v neděli od 18 do 19 hodin na faře u sv. Vojtěcha. K účasti jsou zváni děti i dospělí. Stále ještě je možné se připojit.

Adorace

První a třetí středu v měsíci bude Výstav Nejsv. Svátosti Oltářní v kostele sv. Vojtěcha po mši sv. do 20.30 hodin. První pátek v měsíci nebude Výstav v kostele sv. Voršily, sestry srdečně zvou ke sv. Ludmile.

Pěší pouť

Druhou neděli v měsíci lednu (prosincová pouť nebude) vyrazíme na pěší pouť, tentokrát do kostela zasvěceného Matce Boží, odchod od kostela sv. Vojtěcha ve 14 hodin, návrat ve večerních hodinách (další termín 10. 2.).

Chceme opět prosit za rodiny a z nich plynoucí nová duchovní povolání.

Farní káva

Vždy po nedělní mši sv. u sv. Vojtěcha, jste zváni ka malému posezení do budovy fary

- vstup přes sakristii.

Výuka náboženství pro děti

Středa 13.10 - 13.50 (Sestra Magdalena OSU)

Středa 15.00 - 15.45 (P. Benedikt)

Čtvrtek 15.00 - 15.45 (jáhen František)

(fara u sv. Vojtěcha, Pštrossova 17/214)

Hovory o víře s P. Benediktem II

Středa 19.45 - 20.45

(fara u sv. Vojtěcha, Pštrossova 17/214, od 19. 9.)

(pro ty, kteří se chtějí seznámit s křesťanstvím, připravit se ke křtu nebo prvnímu Svatému přijímání, případně "jen" prohloubit své vědomosti)

Setkání jsou otevřena veřejnosti, bez ohledu na vyznání, je možné přijít bez přihlášení třeba jen na téma, které Vás zajímá. Budeme probírat aktuální etické otázky.

12. 12. Mohu zabít?

19. 12. Už je to tady.

Hovory o víře s P. Benediktem III

Čtvrtek 18.30 - 19.30

(sakristie kostela sv. Voršily, od 20. 9.)

(pro ty, kteří si chtějí prohloubit či doplnit své vědomosti o katolické víře)

Setkání jsou otevřena veřejnosti, bez ohledu na vyznání, je možné přijít bez přihlášení třeba jen na téma, které Vás zajímá. Budeme probírat problematická témata církevní historie.

13. 12. Světci, zločinci a hrdinové na cestě II.

20. 12. Bylo to opravdu 24. 12.?

Sv. Voršila

Pravidelné školní mše sv. (otevřené pro veřejnost) jsou každé úterý od 8 hodin mimo prázdniny.