Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Bohoslužby a Svátosti

Neděle 21. 10.

Slavnost sv. Voršily, titulární slavnost v klášterním kostele

Čvrtek 1. 11.

Slavnost Všech svatých

Sv. Vojtěch    19.00

Pátek 2. 11.

Vzpomínka na všechny věrné zemřelé

Sv. Vojtěch    11.00 a 19.00

Latinská mše sv. s gregoriánských chorálem

Jednou měsíčně bude v našem kostele latinská nedělení mše sv. (čtení v českém jazyce). Termíny 11. 11. a 2. 12.

Adorace

První a třetí středu v měsíci bude Výstav Nejsv. Svátosti Oltářní v kostele sv. Vojtěcha po mši sv. do 20.30 hodin. První pátek v měsíci nebude Výstav v kostele sv. Voršily, sestry srdečně zvou ke sv. Ludmile.

Římskokatolický kostel sv. Vojtěcha

v Praze 1 - Nové Městě

(Vojtěšská ul.)

BOHOSLUŽBY:

NEDĚLE          9.00

Pondělí             19.00

(vždy od 18.30 Výstav Nejsv. Svátosti Oltářní)

Středa             19.00

( od 18.15 Růženec, od 18.45 pobožnost k P. Marii Zderazské, první a třetí středu Výstav Nejsv. Svátosti Oltářní po mši sv. do 20.30)

Pátek              19.00

(první pátek Výstav Nejsv. Svátosti Oltářní po mši sv.)

Sobota            7.00

(latinská, extraordinaria)

Římskokatolický kostel sv. Voršily

v Praze 1 – Nové Město

(Národní Třída)

BOHOSLUŽBY:

NEDĚLE        17.00

Pondělí          17.00

Úterý             17.00

Středa           17.00

Čtvrtek          17.00

(vždy od cca 17.45 do 18.30 Výstav Nejsv. Svátosti Oltářní)

Pátek           17.00

Sobota           17.00

(s nedělní platností)

Pokud chcete mluvit s knězem, jste vítáni v budově fary (nejlépe po telefonické domluvě).

Rádi Vám posloužíme udílením svátostí, největšího pokladu, který Ježíš Kristus svěřil své Církvi, protože je k tomu však třeba náležité přípravy, ohlaste úmysl přijmout: Svátost manželství (alespoň 3 měsíce předem), Křest dítěte (alespoň měsíc předem). Přistoupit ke Svátosti smíření – zpovědi (je možné vždy 30 minut před začátkem bohoslužby v kostele nebo po předchozí domluvě kdykoli), Svátost pomazání nemocných (udělíme kdykoli na požádání).

V případě vážné nebo dlouhodobé nemoci nebo úrazu si můžete vyžádat návštěvu kněze přímo v nemocnici či doma (nejlépe po telefonické či ústní domluvě). Účast katolického kněze na pohřbu (nebo pohřeb v kostele), domluvte, prosíme, co nejdříve telefonicky, případně osobně, s knězem.